Szpachlówka do Drewna

szpachlowka

Gotowa do użycia, wodorozcieńczalna szpachlówka przeznaczona do uzupełniania powierzchniowych ubytków w postaci rys, pęknięć, szpar. Doskonale przylega do podłoża, również na brzegach i narożnikach materiału. Po wyschnięciu, może być szlifowana, heblowana, cięta i wiercona. Stanowi idealne podłoże pod wykończeniowe powłoki takie jak: lakiery, emalie, bejce, woski.

Cechy: dobra przyczepność, łatwa w obróbce ręcznej. Kolory można mieszać ze sobą dla uzyskania pożądanej tonacji.

 

karta_techniczna

karta_charakterystyki

 

Zastosowanie:

Do zastosowania do wnętrz, przeznaczona do uzupełniania ubytków w drewnie, materiałach drewnopodobnych. Dzięki wypełniaczowi o drobnym uziarnieniu szczególnie polecana do niewielkich ubytków i zarysowań (po rozcieńczeniu wodą możliwość aplikacji pędzlem).

 

 Kolory:

swierk jasna-sosna buk dab
świerk sosna buk dąb

SPOSÓB UŻYCIA

Przed zastosowaniem szpachlówki, zaleca się przeprowadzenie testu aplikacji wykończeniowych powłok, w celu sprawdzenia zgodności krycia z oczekiwanym efektem. Naprawiana powierzchnia powinna być sucha, odtłuszczona i oczyszczona z resztek niezwiązanego z podłożem materiału. W czasie aplikacji nanosić równomiernie, mocno wciskając celem wypełnienia całego ubytku. Głębokie ubytki uzupełniać warstwami. Każdą następną aplikować po wyschnięciu wcześniejszej. W razie potrzeby, rozcieńczyć wodą. Przy zastosowaniach zewnętrznych, stosować zabezpieczenie identyczne jak zabezpieczenie naprawianej powierzchni. Narzędzia po użyciu czyścić wodą.

 

DANE TECHNICZNE

Opakowanie

0.35kg, 1.25kg, 4.2kg

Kolor

świerk, sosna, buk, dąb

Ilość warstw

1 lub więcej

Czas schnięcia

ok. 2h, w przypadku dużych ubytków do 24 h

Komentowanie jest wyłączone